Údržba dřevěných podlah

Přirozený růst a struktura dřeva dodávají dřevěným podlahám jejich zvláštní ráz. Proto je potřeba dřevěnou podlahu chránit proti vniknutí nečistot a tekutin, a to pomocí lakování ve třech vrstvách. Toto ošetření ocení hospodyňky, jelikož následné čištění a každodenní údržba dřevěných podlah jsou jednoduché a nevyžadují větší námahu. Pro mytí podlah nepoužívejte ocelové drátěnky, agresivní rozpouštědla a silně alkalické přípravky, které by mohly lakový film poškodit.

Pro dlouhou životnost laku je vhodná instalace kvalitních a účinných čistících zón před vchod do místnosti. Nohy nábytku doporučujeme opatřit plstěnými podložkami.

Jak postupovat při údržbě dřevěné podlahy?

  1. Užitím vrchního laku Bona Traffic prodloužíte životnost podlahy.

    Po nově nalakovaných dřevěných podlahách se nesmí chodit dříve než příští den. Čím více budete lakovanou podlahu v prvních dnech šetřit, tím delší bude životnost laku. Plné zatížení po 8-14 dnech.
  2. V prvním týdnu provádějte čištění jen nasucho (účinným vysavačem) a nepokládejte koberce. Nábytek a jiné těžké předměty domácího zařízení vnášejte opatrně. Před prvním silnějším zatížením je nutná údržba dřevěné podlahy.

V současné době přichází na trh ucelený systém na ošetření a údržbu lakovaných dřevěných podlah v interiéru - Čistící sada na dřevěné podlahy Wood Floor Cleaner System. Vyzkoušejte ho.

Dřevěná podlaha může stárnou do krásy

Ke stárnutí podlahy dochází díky unikátnímu čistícímu systému - kompletní řadě výrobků péče o podlahy pro nevoskované, lakované dřevěné podlahy používané v domácnostech. Pomocí tohoto systému můžete snadno udržovat vaše dřevěné podlahy krásné a bezpečné.

Čistící souprava na dřevěné podlahy zahrnuje nejen čistící prostředek na dřevěné podlahy a osvěžovač dřevěných podlah, ale také nářadí pro aplikaci prostředků na čištění i údržbu podlah. Vše zakoupíte jak samostatně, tak i ve výhodné sadě. Výrobky byly vyvinuty v souladu s nejpřísnějšími požadavky na ochranu životního prostředí.

Čistící prostředek na dřevěné podlahy rychle vyčistí tuhé šmouhy a rozlitiny bez poškození laku nebo zanechání stop po čištění. Přípravek aplikujte rozprašovačem a stírejte mopem Bona Spray Mop.

Osvěžovač dřevěných podlah je na vodní bázi, založen na polyuretanové technologii pro údržbu všech nevoskovaných, lakovaných podlah, které jsou mdlé, poškrabané nebo vykazují známky opotřebení. Osvěžovač dřevěných podlah obnovuje krásu dřevěných podlah a staré podlahy vypadají znovu jako nové. Na podlahu se aplikuje béžovým padem na mopu.

Všeobecné pokyny k údržbě dřevěných podlah

  • V závislosti na stupni provozního zatížení podléhá lakový film přirozenému opotřebení.
  • Je bezpodmínečně nutné pravidelné ošetřování. Když je lakový film prochozený, je nutné podlahu přebrousit a znovu nalakovat.
  • Lakování je řemeslná práce. Tím je podmíněno i to, že se na povrchu mohou objevit drobné vady, například prachové částice. To ovšem nemá žádný vliv na trvanlivost podlahy.
  • Při použití židlí s kolečky doporučujeme použití vhodných podložek (tzv. chairmate) a nohy mobilního nábytku opatřit plstěnými podložkami.

Pozn.: K čištění podlahy se nedoporučuje nářadí, které působí na lak abrazivně.

Nevíte si rady s výběrem vhodných čistících prostředků? Kontaktujte nás pomocí kontaktního formuláře. Na váš dotaz odpovíme do 2. pracovních dnů.

Potřebujete poradit s údržbou dřevěné podlahy? Napište nám.

Potřebujete poradit s údržbou dřevěné podlahy? Napište nám.

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Tisknout© 2019, Seca CZ – všechna práva vyhrazena

Ochrana osobních údajů | Prohlášení o přístupnosti | Partnerské weby | Mapa stránek

XHTML 1.0 | CSS 3